Zajímavosti

Milujete šperky, prsteny, náušnice? A nejlépe ty ze zlata? Pak jste přesně na tom správném místě. Z čeho se prsteny vyrábí, jaké druhy prstenů existují, k jaké příležitosti můžete prsten darovat. Nejen tohle, ale spoustu dalších zajímavých informací o snubních prstenech, zásnubních prstenech, a také svatbách se dozvíte právě zde.

 

Zásnuby a dožínky

Návrat do minulosti a ke kořenům nebyl nikdy takovým hitem jako právě nyní. V poslední době čím dál více roste obliba tradic a zvyků vycházejících ze slovanské nebo pohanské kultury. 

celý článek
Zásnuby a dožínky

Zásnuby v rytmu sportu

Milujete sport a pohyb je nedílnou součástí vašeho života i života vaší drahé polovičky a chtěli byste i tak důležitý moment, jakým je navlečení zásnubního prstenu na prst ženy v rámci zásnub, provést tak trochu jinak a rozhodně ve sportovním stylu? Tak právě pro vás máme tip, jak vytvořit dokonalý zásnubní plán, kde budou sport, výkon, rychlost a vytrvalost hrát hlavní úlohu. Samozřejmě bez lásky, romantiky a výběru zásnubního prstenu se žádné zásnuby neobejdou, takže po pořádku.

celý článek
Zásnuby v rytmu sportu

Jak se během času proměnilo manželství?

Manželství, svatba, ale ani zásnuby nebyly dříve takové jako dnes. Časy se mění a s nimi i zvyky, které dodržujeme. Je až pozoruhodné nakolik se instituce manželství proměnila, co všechno z ní vymizelo a co nového přibylo. Svatba a tedy výměna snubních prstenů jako symbolický závazek věčné lásky byla jen počátečním rituálem. Po jejím proběhnutí, když si snoubenci řekli svá ano a na prstech jim přibyly zlaté či stříbrné kroužky, začalo manželství se svými klady i zápory, povinnostmi manžele i manželky a závazky, které museli oba dodržovat.

celý článek
Jak se během času proměnilo manželství?

Vzkazy od svatebčanů na jednom místě

Svatba je velký den a jistě si na něj chcete uchovat co nejvíce krásných vzpomínek. Díky svatební knize hostů si vzpomínky můžete připomenout nejen pár měsíců po svatbě, ale i při výročí 25 společných let.

celý článek
Vzkazy od svatebčanů na jednom místě
Zobrazit klasickou verzi Zpět nahoru