Nechte se provést světem šperků

Nechte se provést světem šperků od blyštivých kamínků až po vzácné klenoty. Nahlédněte s námi do tajů šperkařského řemesla a inspirujte se množstvím zajímavých tipů, jak šperky správně darovat i vybrat.

 

Nejpoužívanější slitiny zlata. Jak vzniká bílé, žluté a červené zlato?

Zlato nás láká svou barvou a leskem a bylo to mu tak vždy, moc se od dávných dob vlastně nezměnilo. Není divu, že pro nás zlato představuje magickou, téměř nedosažitelnou hranici. Vždyť se vlastně jedná o následky střetu hvězd. Zlato je krásné v jakékoliv své podobě, nádherné zlaté šperky, řetízky, náramky, náušnice, ale i snubní a zásnubní prsteny si vybíráme a kupujeme pro jejich různorodé odstíny a také kvalitu materiálu.

celý článek
Nejpoužívanější slitiny zlata. Jak vzniká bílé, žluté a červené zlato?

Kouzlo zimní svatby

Pro spoustu lidí je zima tím nejkrásnějším obdobím v roce. Pokud počasí přeje, krajinu pokryje bílá třpytivá pokrývka a procházky křupajícím sněhem jsou nejen příjemné na oko, ale i na duši. Pokud jste oba zimní nadšenci, nabízí se svatba v zimě.

celý článek
Kouzlo zimní svatby

Brusy diamantů

Říká se (a zpívá), že diamanty jsou nejlepším přítelem ženy. Kdoví, jestli by tomu tak bylo i v případě, že by se nepyšnily svým pověstným leskem. Ten je ale dílem mistrů brusičů, kteří v podstatě nudný a nezajímavý kámen přemění na lesknoucí se klenot. Odlesků, díky kterým je diamant oblíbenou součástí šperků, dosahují speciálním broušením. 

celý článek
Brusy diamantů

Přírodní rubíny pro šperkařství

Rubín patří do skupiny vzácných drahokamů, jejichž popularita v moderním šperkařství neustále roste. Rubín je společně se safírem a smaragdem součástí takzvané velké trojky, v níž jednoznačně vyčnívá a je považován tak trochu za krále mezi barevnými drahokamy. 

celý článek
Přírodní rubíny pro šperkařství
Zobrazit klasickou verzi Zpět nahoru