Nechte se provést světem šperků

Nechte se provést světem šperků od blyštivých kamínků až po vzácné klenoty. Nahlédněte s námi do tajů šperkařského řemesla a inspirujte se množstvím zajímavých tipů, jak šperky správně darovat i vybrat.

 

Jak poznat pravé zlato?

Máte doma nějaké zlaté šperky a chcete si otestovat jejich pravost? Nebo si nějaké plánujete pořídit a být si 100% jistí, že se opravdu jedná o zlato? Nejjednodušší samozřejmě je, nechat posouzení na zkušeném zlatníkovi. I doma si však několika jednoduchými způsoby můžete pravost zlata ověřit.

celý článek

Akvamarín - drahokam, který udělá šperk nebesky krásným

Průzračný jako mořská hladina, čistý jako křišťál a modrý jako nejjasnější obloha. Přesně takový je akvamarín, vysoce ceněný drahokam, který udělá jakýkoliv šperk nebesky krásným. Uvažujete o jeho koupi? Přinášíme vám vše, co o akvamarínu potřebujete vědět.

celý článek

Rozlučka se svobodou: Kdy a jak ji naplánovat?

Rozlučka se svobodou patří mezi tradiční způsoby, jak se budoucí nevěsty i ženichové loučí se svobodným životem a užijí si den i večer, na který jen tak nezapomenou. Jenže… Kdo a kdy rozlučku se svobodou vlastně plánuje? A jak ji naplánovat, aby se o ní (v dobrém) mluvilo ještě za desítky let?

celý článek

Výročí svatby: Tipy na dárky i na to, jak jej oslavit

Dodnes si pamatujete den, kdy jste si řekli svá „ano“ a roky už proplouváte společným životem. Další výročí svatby je jen důkazem, že se vám spolu pluje hezky. Netušíte, co při příležitosti stříbrné, zlaté, ba dokonce diamantové svatby darovat a jak výročí oslavit? Inspirujte se našimi tipy.

celý článek
Zobrazit klasickou verzi Zpět nahoru